Akcesoria i naczynia do kuchni
Wednesday October 17th 2018

Wałek do ciasta – jaki wybrać?

Pomimo tego, że wałek do ciasta jest urządzeniem, które można spotkać w każdej domowej kuchni, to rzadko kiedy przywiązuje się należytą uwagę do jego wyboru. Co warto wiedzieć o wałkach do ciasta i czym warto kierować się przy jego wyborze? Na co może wpływać nieodpowiedni wałek do ciasta?

Wałek do ciasta – jaki materiał?
Wbrew pozorom obecnie dostępne w sprzedaży wałki do ciasta wykonane są z różnorodnych materiałów – począwszy od tradycyjnego i najtańszego w zakupie drewna, poprzez stal, a skończywszy na tworzywach sztucznych. W praktyce nie ma specjalnego znaczenia, z jakiego materiału wałek znajdzie się w domowej kuchni – każdym z nich można przygotować te same potrawy i tak samo rozwałkować każde ciasto. W przypadku jednak drewnianych wałków do ciasta może być konieczne używanie mąki, czego nie uświadczymy przy wałkach silikonowych posiadających specjalna powłokę zapobiegającą ich przywieraniu.

Ile to kosztuje?
Najtańsze są oczywiście wałki drewniane, które kupimy już za kilkanaście złotych w każdym markecie lub sklepie z akcesoriami kuchennymi. Profesjonalne wałki stalowe, które wykorzystywane są w restauracjach i gastronomii ze względu na łatwość czyszczenia, to wydatek już przynajmniej kilkuset złotych. Pośrednim rozwiązaniem są wałki silikonowe, które łączą niską cenę zakupu z higiena użytkowania i możliwością ich mycia w domowej zmywarce do naczyń.

Podsumowując, wybierając wałek do ciasta warto skupić się przede wszystkim na własnych potrzebach i możliwościach finansowych.

Related Tags:

More from category

Temperówka do warzyw – modne potrawy?
Temperówka do warzyw – modne potrawy?

Dekorowanie potrwa na talerzu ma długą tradycję – kiedyś były to listki zielonej sałaty, często można mieć [Read More]

Przeznaczenie i bezpieczeństwo barwników spożywczych
Przeznaczenie i bezpieczeństwo barwników spożywczych

Praktycznie wszyscy producenci spożywczy używają dziś barwników. Czemu są one takie ważne? Czy naprawdę nie [Read More]

Na co zwrócić uwagę kupując ocet balsamiczny?
Na co zwrócić uwagę kupując ocet balsamiczny?

Niestety ale nie każdy ocet balsamiczny znajdujący się w sklepie posiada lecznice właściwości i odpowiedni smak. [Read More]

Garnek rzymski – powrót do kuchennej tradycji?
Garnek rzymski – powrót do kuchennej tradycji?

Pomimo tego, że pewne rozwiązania kuchenne znane są od setek lat, to dopiero w ostatnim czasie można dostrzec [Read More]

Interesting Sites

    Archives